TISKOVÁ ZPRÁVA - 11.10.2007

Raymond Franz přijel do Prahy

Včera 10.10.2007 ve večerních hodinách přicestoval do Prahy Raymond Franz. Je autorem celosvětově proslulé knihy Krize svědomí, a nyní v rámci svého evrop­ského turné bude přítomen uvedení českého vydání své druhé knihy Hledání křesťanské svobody. Raymond Franz je bývalým členem nejvyššího ústředí svědků Jehovových (tzv. vedoucího sboru) a je dosud jediným, kdo promluvil o rozhodovacích me­cha­nismech tohoto několikačlenného orgánu, který silně ovlivňuje životy šesti miliónů svěd­ků Jehovových na celém světě. V jeho knihách je na příkladě svědků Jehovových je znázorněno, jak se loajalita k církevní organizaci může stát důležitější než víra, a jak mechanismus manipulace může působit v jakékoliv skupině.

Dnes 11.10.2007 bude Raymond Franz hlavním hostem na veřejnosti přístupném semináři pořádaném Společností pro studium sekt a nových náboženských směrů. Po něm bude následovat tisková konference.

Seminář se bude konat 11. října 2007 od 17:00 do 19:30 v posluchárně Evangelické teologické fakulty UK v Praze (Černá 9, Praha 1, 1. patro, velká posluchárna). Bude veden v českém jazyce (s překladem z angličtiny) formou moderované diskuse s otázkami z publika.

Po skončení semináře bude od 19:30 R. Franz odpovídat na otázky novinářů na tiskové konferenci (ve vedlejším sále).Ohlasy a diskuze - zde

© Infofórum Straznavez.CZ, www.straznavez.cz