Peníze z kauzy Berka mohly skončit u Jehovistů

Praha - Policisté považují za vysoce pravděpodobné, že peníze, které vytunelovala konkurzní mafie kolem bývalého soudce Jiřího Berky z českých podniků, skončily na účtech lidí spjatých s náboženskou skupinou Svědci Jehovovi. Píše to Mladá fronta Dnes (MfD).

"Buď jde o důmyslnou síť, jejímž prostřednictvím skupina prala peníze, nebo její členové využili struktury firem svědků Jehovových k legalizování svých výnosů z celého byznysu," řekl jeden z detektivů.

MfD napsala, že bývalým členem Svědků Jehovových je údajně i korunní svědek v současném soudním procesu se skupinou kolem Berky, konkurzní správce Daniel Thonat. S vlivnými lidmi z náboženské skupiny se stýkal i Igor Brdlík, jehož policie považuje za mozek konkurzní mafie.

Soudce Jiří Bernát, který nyní případ konkurzní mafie řeší, zatím nechce roli náboženské skupiny Svědků Jehovových komentovat. "Zatím to není na pořadu dne," řekl.

MfD připomněla, že podle obžaloby vytunelovala konkurzní mafie kolem Berky z českých podniků téměř 300 milionů korun. Policie si myslí, že skupina si mohla přijít až na půl miliardy.

Autor: ČTK.Svědek popsal, jak funguje mafie

MF DNES, 7.9.2006

U soudu s konkurzní mafií vystoupil korunní svědek Daniel Thonat. Mimo jiné řekl, že za jedním z podvodů stál Tomáš Pitr

Tábor - V soudní síni v jihočeském Táboře se včera odehrála neobvyklá scéna. V procesu proti takzvané konkurzní mafii kolem exsoudce Jiřího Berky vystoupil bývalý člen skupiny - konkurzní správce Daniel Thonat. V Itálii, kde soudů s mafiány byly již desítky, se takovému svědkovi říká kajícník....

Pokračování viz - http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=209&r=z_domovaa&c=575546


Jakou roli hrají v konkurzech svědci Jehovovi?

MF DNES, 7.9.2006

Praha - Konkurzní mafie kolem bývalého soudce Jiřího Berky vytunelovala z českých podniků, které úmyslně přivedla do krachu, podle obžaloby téměř 300 milionů korun. I když už to je obrovská suma, policie je přesvědčena, že skupina si ve skutečnosti přišla na více než půl miliardy korun.

...

Podle předběžných analýz policie je vysoce pravděpodobné, že peníze skončily na účtech lidí, kteří mají co do činění s náboženskou skupinou svědků Jehovových. „Buď jde o důmyslnou síť, jejímž prostřednictvím skupina prala peníze, nebo její členové využili struktury firem svědků Jehovových k legalizování svých výnosů z celého byznysu,“ řekl detektiv.

Bývalým členem svědků Jehovových je údajně i korunní svědek -konkurzní správce Daniel Thonat.

S vlivnými lidmi svědků Jehovových se stýkal i Igor Brdlík. ...

Pokračování viz - http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=209&r=z_domovaa&c=575547Související odkazy :

Svědkové Jehovovi a moc peněz - viz http://www.straznavez.cz/Media/NaVlOci.htm

Výnosné konkurzy - viz http://www.straznavez.cz/Zdomova/vynosnekonkurzy.htm


Ohlasy a diskuze - zde

© Infofórum Straznavez.CZ, www.straznavez.cz