Česky English

TISKOVÁ ZPRÁVA

Muž, který odhalil zákulisí víry svědků Jehovových

Textová verze tiskové zprávy ke stažení zde - .doc.

Významná osobnost pro religionistické zkoumání oblasti nových náboženských hnutí, autor celosvětově proslulé knihy Krize svědomí Raymond Franz navštíví v rámci svého evropského turné v říjnu 2007 Prahu. Raymond Franz je bývalým členem nejvyššího ústředí svědků Jehovových (tzv. vedoucího sboru), a je dosud jediným, kdo promluvil o rozhodovacích mechanismech tohoto několikačlenného orgánu, který silně ovlivňuje životy šesti miliónů svědků Jehovových na celém světě. V Praze bude přítomen uvedení českého vydání své druhé knihy Hledání křesťanské svobody, která ukazuje, jak proniklo nahlodávání svobody do raného křesťanství, a jak se objevuje v církvi i dnes. Na příkladu svědků Jehovových je znázorněno, jak se loajalita k církevní organizaci může stát důležitější než víra. Kniha není určena jen zájemcům o pozadí víry svědků Jehovových, ale upozorňuje i v obecné rovině, jak mechanismus manipulace může působit v jakékoliv skupině.

Kromě jiného bude Raymond Franz hlavním hostem na veřejnosti přístupném semináři pořádaném Společností pro studium sekt a nových náboženských směrů 11. října 2007. Po něm bude následovat tisková konference.

Pozn. k semináři a tiskové konferenci:

Seminář se bude konat 11. října 2007 od 17:00 do 19:30 v posluchárně Evangelické teologické fakulty UK v Praze. v Praze (Černá 9, Praha 1, 1. patro, velká posluchárna). Bude veden v českém jazyce (s překladem z angličtiny) formou moderované diskuze s otázkami z publika.

Po skončení semináře bude od 19:30 R. Franz odpovídat na otázky novinářů na tiskové konferenci (ve vedlejším sále).

Program semináře a tiskové konference s Raymondem Franzem - zde .

Michal Malý

Server www.straznavez.cz , Nezávislé informační fórum o Společnosti Strážná věž a svědcích Jehovových

PhDr. Zdeněk Vojtíšek, Th.D.

Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů, www.sekty.cz

 

Žádosti o rozhovor s panem Raymondem Franzem nebo o další informace adresujte prosím na straznavez@centrum.cz nebo přímo Michalu Malému, michal.m.maly@seznam.cz .Související odkazy:

Kdo je Raymond Viktor Franz

Raymond V. Franz v Praze - program návštěvy

Seminář Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů s Raymondem Franzem

Program semináře s Raymondem Franzem o svědcích Jehovových

Hledání křesťanské svobody - vydání knihy

Raymond Franz v literatuře Společnosti Strážná věž - informace pro svědky JehovovyOhlasy a diskuze - zde

© Infofórum Straznavez.CZ, www.straznavez.cz