Boží mlýny - další otáčka

Reportáže  Českého rozhlasu a ČT24 odhalují další podrobnosti o propojení svědků Jehovových se světem moci a peněz. Poukazují na vazby klíčové postavy - svědka Jehovova, podnikatele a (bývalého?) senegalského konzula - pana J.J.  („Medailonek J.J.“ viz zde)

 

Generál je ve firmě s člověkem podezřelým z kontaktů s mafií

(Kliknutím zvětšit schéma)

   Marián Vojtek, Miroslav Panuška 24.02.2009. Český rozhlas - iŽurnál.
    
Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Pavel Štefka nastoupil po odchodu z armády do firmy, kde působí člověk, o kterého se dlouhodobě zajímají české bezpečnostní složky. O kom je řeč? O Janu Jezberovi - jedné z klíčových postav dnes už bývalé vlivové finanční skupiny Interconex, která ovládala například známé litoměřické investiční fondy. Tajné služby i policie zmapovaly desítky Jezberových kontaktů s lidmi z někdejších sovětských tajných služeb, ale i podsvětí. Generál Štefka - nový partner Jana Jezbery - přitom ještě do konce roku pracoval jako externí konzultant Úřadu vlády pro bezpečnost.

Když Pavel Štefka odcházel z postu šéfa generálního štábu, provalily se informace o miliónových černých fondech, ze kterých se neoprávněně obohacovali štábní důstojníci. Ministerstvo zahraničí se Štefkou počítalo po jeho odchodu z armády na diplomatický post, ale odhalené černé fondy jeho budoucí kariéru zhatily. Vloni 30. června Štefka nastoupil do dozorčí rady společnosti FWDS Europe. Předsedou dozorčí rady je už zmiňovaný Jan Jezbera. Mimo jiné vlivný představitel sekty Svědkové Jehovovi a honorární konzul afrického Senegalu.

… celý článek naleznete zde:  Generál je ve firmě s člověkem podezřelým z kontaktů s mafií - http://www.rozhlas.cz/izurnal/cesko/_zprava/551401

 

Reportáž na toto téma vysílala i ČT24.

 

Exgenerál Štefka pracuje s člověkem podezřelým z kontaktů na mafii

24. 2. 2009 18:50, ČT24, ČTK

 

Praha - Bývalý náčelník generálního štábu Pavel Štefka, který do konce roku 2008 pracoval také jako externí konzultant úřadu vlády pro bezpečnost, nastoupil loni v červnu do společnosti FWSD Europe. Zde na postu předsedy dozorčí rady působí Jan Jezbera, o kterého se dlouhodobě zajímá policie kvůli jeho údajným kontaktům s lidmi z někdejších sovětských tajných služeb, ale i z podsvětí. Jezberovo jméno také figuruje v několika kauzách z devadesátých let.

…. pokračování zde:  http://www.ct24.cz/domaci/46723-exgeneral-stefka-pracuje-s-clovekem-podezrelym-z-kontaktu-na-mafii/
  

Video: Reportáž Tomáše Vlacha

 

Další odkazy:

- http://web.volny.cz/noviny/zdomova/clanek/~volny/IDC/104382/stefka-pracuje-s-podezrelym-z-kontaktu-s-mafii.html

- http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/exkluzivne/_zprava/551123

-http://metropoint.metro.lu/20090225_Praha.pdf (str. 2)


Předchozí otáčky Božích mlýnů

(Sjezd svědků Jehovových, Strahov 2007)

Janek Kroupa z TV Nova v roce 2005 na tyto praktiky mezi svědky Jehovovými poukázal v sérii reportáží pořadu Na vlastní oči (viz Svědkové Jehovovi a moc peněz).

Ústředí SJ se snažilo od kauzy distancovat (viz Oficiální reakce Náboženské společnosti Svědkové Jehovovi na reportáže TV NOVA).

V té době již byla v plném běhu „čistka“ ve vedení svědků Jehovových v ČR. Jak se ústředí svědků vypořádalo s  problémem svých členů ovládnutých penězi jsme psali v článku Zemětřesení v pražském Bételu aneb "Kostlivec ve skříni".

O aktivitách významného svědka Jehovova pana J.J. pojednával článek Honorární konzul, majitel desítek firem a svědek Jehovův - je možné být vším?.

O finanční chobotnici psal v roce 2006 také časopis Ekonom v článku Výnosné konkurzy.

A další zprávu vydala ČTK 7.9.2006 (viz Peníze z kauzy Berka mohly skončit u Jehovistů).

Na události vzpomíná pamětník v dopise zaslaném naší redakci v lednu 2008 - Jak melou Boží mlýny.

-MM-, 3.3.2009Ohlasy a diskuze - zde

© Infofórum Straznavez.CZ, www.straznavez.cz